-Damsak.com.tr’den oluşturduğunuz siparişler ekibimiz tarafından hazırlandıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde ilgili kargo şubesine teslim edilir. (Resmi tatil günleri ve dini bayramlar bu süre içerisinde sayılmayacaktır.)

-Sipariş edilen ürün/ürünler "Sipariş Onay" aşamasında alıcı tarafından belirlenen kargo firması ile alıcının teslimat adresine gönderilir. Alıcı Adres bilgilerini kontrol etmek ve güncellemekle yükümlüdür. Alıcının adresi ile ilgili yapmadığı düzeltmelerden doğacak maddi ve manevi zararlardan Damsak Gıda İçecek Tur. Tem. İnş. Teks. Ürün. San. Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

-Kargonun alıcıya teslimat süresi, teslimat iline ve kargo firmalarının yaygınlığına bağlı olarak değişmektedir.

-Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden firmamız sorumlu tutulamaz.

-Teslimatlarda sorun yaşanmaması için sevkiyat bilgilerinin doğru yazılması, teslimat yapılacak adreste bulunulması gerekmektedir. 

Teslim Alma Prosedürü ve Hasarlı Kargo

-Ürünlerimiz Yurtiçi Kargo Aş. ile sigortalı olarak taşınmaktadır. Hasarlı ürünlerin tazmini kargo yetkilisi şahitliğinde hasarın tespit edilmesi koşulu ile yapılabilmektedir.

-Sipariş ettiğiniz ürünlerin içerisinde akışkan ürünler (Damla Sakızılı Macun, Reçel, Marmelat çeşitleri, Soda, Gazoz vb.) varsa kargo yetkilisinin şahitliğinde kargonuzun içeriğiniz kontrol ediniz. Ürün/ürünlerde herhangi bir zarar varsa kargo firması yetkilisinden hasar tutanağı talep ediniz ve ürünü/ürünleri teslim almayınız. Aynı gün içerisinde 0232 433 23 50 nolu telefondan bize ulaşarak durumu bildiriniz. Teslim alacağınız ürünün sağlamlığını kontrol etmek kanuni hakkınızdır. Kuryenin içeriği kontrol etme talebinizi reddetmesi durumunda ürünü teslim almayınız ve 0232 433 23 50 nolu telefondan bize ulaşarak konu ile ilgili bilgi veriniz.

-Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.