Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Hakkımızda

Şirketimiz 10.04.2002 tarihinde Sakız Ticaret ünvanı altında kurulmuştur. Chios Gum Mastic Growers Association ( Sakız Adası Doğal Damla Sakızı Üreticileri Birliği) ve Sarantis SA. ( Doğal Damla Sakızlı Macun ve çeşitli meyve reçelleri) markalarının Türkiye Distribütörlüğünü alarak faaliyete geçmiştir.  

01.10.2005 tarihinde  ünvan değiştirmiş ve Damsak Gıda Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile tescilli markamız olan Vittakis ile kendi ürünlerini piyasaya sunmuştur. 

01.07.2008 tarihinde ise Şirketin ünvanı Damsak Gıda İçecek Turizm Temizlik İnşaat Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak genişletilmiş olup, ilk adımda Anemos şirketinin Türkiye Distribütörlüğü alınarak Doğal Damla Sakızlı Kozmetik Ürünler ithal edilmiş ve halkımızın beğenisine sunulmuştur. 

2011 yılında Türk patent enstitüsü tarafından tescillenmiş BiovitLife markalı kozmetik ürünler damla sakızlı ürün kategorisine ilave edilmiştir.

2014 yılı Mayıs ayında ürün gamına Vittakis Doğal Damla Sakızlı Gazoz ve Soda ilave edilmiş ve piyasaya sunulmuştur. 2014 yılının Ağustos ayında ise Marinos markalı damla sakızlı macun ithal edilerek damla sakızlı macun kategorisinde ürün çeşitliliği sağlanmış ve Marinos Markasının Türkiye distribütörlüğü üstlenilmiştir. 

Şirketimiz kuruluşunun ilk yılından itibaren Türkiye'nin önemli üreticilerinin tedarikçisi konumuna gelmiştir. Kuruluşundan bu yana kaliteli ürünler ithal etmek ve üretmek prensibi ile hareket eden şirketimiz damla sakızlı tüm ürünlerde Chios Doğal Damla Sakızı kullanmaktadır.

Damla Sakızlı Ürünler ile ilgili Ar-Ge çalışmaları  devam etmektedir.